Promocje

Depilacja laserowa:

Stylizacja paznokci:

  • Manicure hybrydowy kolorowy 50 zł
  • Żele kolorowe 70 zł

Świąteczna promocja:

  • Mikrodermabrazja z kwasami : 130zł
  • Manicure japoński z parafiną : 40zł
Nowości
  1. Depilacja Laserowa
  2. Przedłużanie rzęs - nowa metoda przedłużania - rzęsa do rzęsy.
  3. Maska Lifting bez skalpela - stymuluje i wzmacnia mięśnie twarzy.
  4. Manicure Japoński - jest to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły.

Depilacja LASEROWA - OFERTA

DEPILACJA LASEROWA (NIEMIECKIM LASEREM DIODOWYM) - MeDioStar XT

Cennik

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego MEDIOSTAR XT?

Wybór najlepszego urządzenia zajął wiele czasu. Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka systemów do depilacji (opartych na różnej technologii), a ich skuteczność znacząco się różni. Chcąc zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie, naszymi priorytetami są: najwyższa skuteczność, bezpieczeństwo, komfort dla pacjenta, stosunkowo mała liczba zabiegów zalecana do osiągnięcia zadowalającego efektu.
Dlatego właśnie w gabinecie w Bydgoszczy pojawił się najnowszy laser diodowy wysokoenergetyczny niemieckiej firmy Asclepion Mediostar XT. Stąd dysponujemy najsilniejszym obecnie dostępnym na rynku modelem lasera diodowego o mocy 500W ( laser diodowy wysokoenergetyczny!) gęstości energii do 100J oraz długości impulsu do 500ms – co pozwala na bezpieczną depilację nie tylko u osób z jasną i ciemną karnacją.

MEDIOSTAR XT usuwa niechciane włosy na stałe, prawie bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry, posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie. Jest najmocniejszym i najnowocześniejszym tego rodzaju urządzeniem depilacyjnym dostępnym w Polsce po raz pierwszy.
Depilacja laserowa jest w chwili obecnej jednym z najczęściej wykonywanych, nie chirurgicznych zabiegów estetycznych. Według danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej (ASAPS - American Society for Aesthetic Plastic Surgery) w 2009 roku wykonano na terenie USA ponad 900 tysięcy depilacji laserowych, co plasuje je na 4 miejscu listy podobnych, nie chirurgicznych procedur, po zastrzykach z Botoxu, mikrodermabrazji, zastrzykach z kolagenu, a przed peelingami.
Ze względu na dużą ilość pytań dotyczących jego użytkowania informujemy, że urządzenie nie jest wypożyczane, stanowi stałe wyposażenie gabinetu.


Na czym polega depilacja laserowa - fotodepilacja?

Depilacja laserowa wykorzystuje efekt cieplny, jaki tworzy się wówczas gdy wiązka światła o określonej długości pochłaniana jest przez odpowiedni barwnik (chromofor). Efekt ten można porównać do nagrzewania się czarnych przedmiotów na słońcu. Powstała w ten sposób energia cieplna może w wybiórczy sposób niszczyć struktury (np. mieszki włosowe) zawierające docelowy chromofor. Opisywane zjawisko nosi nazwę fototermolizy.
Niezwykle istotne znaczenie dla depilacji laserowej ma cykliczny przebieg wzrostu włosów. Na pełen cykl składają się trzy fazy - faza aktywnego wzrostu tzw. anagen, faza regresji tzw. catagen i faza spoczynkowa zwana telogenem. W anagenie trwającym od 2-6 lat dokonuje się wzrost włosa na długość. Pod koniec tej fazy aktywność komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa ulega zmniejszeniu i zaczyna się trwający od 2 do 4 tygodni katagen, w trakcie którego zachodzi inwolucja komórek rozrodczych włosa. W trwającym od 3 do 4 miesięcy telogenie stary włos ulega wypadnięciu, pojawiają się natomiast nowe komórki rozrodcze dające początek nowemu włosowi. Włos ten następnie wchodzi ponownie w fazę anagenu.
Promieniowanie laserowe powoduje trwałe uszkodzenie tylko włosów znajdujących się fazie aktywnego wzrostu (anagen). Ostatecznym wynikiem działania lasera jest częściowe lub całkowite zaburzenie wzrostu takich włosów, co powoduje, że nie odrastają one wcale lub odrastają znacznie cieńsze i jaśniejsze. Włosy znajdujące się w innych fazach cyklu (telogenie lub catagenie) nie ulegają uszkodzeniu i odrastają w późniejszym czasie. Z tego powodu dla uzyskania znaczącego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu depilacji laserowej w 4-6 tygodniowych odstępach czasu, tak by w trakcie kolejnych sesji zniszczyć te włosy, które początkowo znajdowały się w fazie regresji lub spoczynku.

Wskazania

Depilację laserową wykorzystuje się najczęściej do eliminacji niepotrzebnego owłosienia z takich okolic jak: górna warga i okolice ust, plecy, klatka piersiowa, brzuch ramiona, przedramiona, pachwiny (linia bikini), uda oraz podudzia. Sam zabieg w zależności od obszaru skóry, z którego mają być usunięte włosy trwa od kilkunastu minut do 2-3 godzin i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia.

Zalety depilacji laserowej - fotodepilacji

Najczęściej wymieniane zalety depilacji laserowej to: trwałość rezultatów u niektórych osób, odrastanie włosów znacznie rzadszych, jaśniejszych i cieńszych niż pierwotne w przypadkach których nie uzyskano trwałych wyników depilacji, użyteczność przy depilacji dużych obszarów ciała (np. plecy lub nogi), stosunkowo małe ryzyko powikłań, szybki powrót do normalnej aktywności życiowej po zabiegu bez okresu rekonwalescencji.

Przed depilacją                               Po 3 zabiegach

*Zdjęcia są rzeczywistym odwzorowaniem efektów depilacji laserowej

Przeciwskazania do zabiegu depilacyjnego:

- Ciąża.
- Opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.).
- Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem).
- Leki światłouczulające, retinoidy.
- Zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem).
- Depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem).
- Skłonność do przebarwień.
- Bielactwo, łuszczyca.
- Peeling ( przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Opis postępowania przed zabiegiem

- Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją oraz wykonaniem próby laserowej.
- Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana.
- Po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu opalenizny (min. 4 tyg.).
- Nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
- Nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem.
- Nie wolno stosować:
1. Leków uczulających na słońce np.: antybiotyki- zabieg najwcześniej po tygodniu
od  zakończenia leczenia;
2. Dziurawca, nagietka (uwagi j/w);
3. Kosmetyków i leków złuszczających - min 1 tydzień przed zabiegiem;
4. Kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min
1 miesiąc przed zabiegiem;
5. Herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2).

Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej - fotodepilacji:

- Zabiegi należy powtarzać, co 6-9 tygodni (zależnie od części ciała oraz cech
indywidualnych). Znaczące wydłużenie lub skrócenie przerwy między zabiegami może  
spowodować słabszy efekt zabiegu.
- Nie opalać się. Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2 tygodnie 
po  zabiegu.
- Nie wolno stosować:
1. Leków uczulających na słońce;
2. Dziurawca, nagietka;
3. Kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu;
- Przez kilka dni po zabiegu:
1. Nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp.;
2. Nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
3. 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten;
- Nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni/miesięcy.

 

 

ul. 11 Listopada 16
Bydgoszcz 85-624
beata@bfsalon.pl